19-latka wybrała się na przejażdżkę rowerową. Nigdy nie wróciła do domu.

0
2256

20 września 1988 roku około godziny 9:30 Tara Calico, 19-letnia studentka, wyszła z domu i udała się na przejażdżkę rowerową. Miało to miejsce w Belen w stanie Nowy Meksyk w USA. Niestety, ze swojej wycieczki już nie wróciła…

Tara wychodząc z domu, zażartowała do swojej mamy, aby ta zaczęła jej szukać, jeżeli nie wróciłaby do 12:00. Kiedy minęła wspomniana godzina, Pani Doel zaczęła się martwić. Postanowiła, że faktycznie wyjdzie z domu i rozejrzy się po okolicy. Przeszła spory kawałek drogi, gdy nagle w jednym z rowów zauważyła walkmana córki, w którym znajdowała się jej ulubiona kaseta. Kilka metrów dalej leżał rower dziewczyny. Przerażona mama Tary pobiegła do domu, aby wezwać pomoc.

Podejrzany pick-up

Kiedy policja rozpoczęła poszukiwania i zaczęła podpytywać okolicznych mieszkańców, niektórzy z nich zeznali, że zauważyli, iż po okolicy kręcił się dziwny biały pojazd, typu pick-up. Część z nich twierdziła nawet, że kilkakrotnie przejeżdżał obok dziewczyny, jadącej na rowerze. Policjanci nie znaleźli jednak niczego innego. Śledztwo utknęło w martwym punkcie.

Tajemnicze zdjęcie

9 miesięcy później na policję zgłosiła się jedna z mieszkanek Florydy. Kobieta twierdziła, że na parkingu obok jednego z supermarketów znalazła bardzo dziwną fotografię. Zdjęcie miało zostać upuszczone przez niezidentyfikowanego mężczyznę, który tuż po tym odjechał białym vanem.

Przedstawiało młodą kobietę z zaklejonymi ustami oraz kilkuletniego chłopca. Oboje byli związani. Gdy fotografię pokazano pani Doel, była pewna, że jest to jej zaginiona córka. Nie tylko była niemal identyczna, jak Tara, ale i miała bliznę na nodze dokładnie w tym samym miejscu. Obok dziewczyny leżała też książka, która według jej mamy, była ulubioną powieścią zaginionej. Identyfikację potwierdzili także analitycy Scotland Yardu, których poproszono o pomoc.

Tym razem śledczym znów nie udało się zidentyfikować mężczyzny, który upuścił zdjęcie, ani jego białego samochodu. Policja nigdy oficjalnie nie potwierdziła, że dziewczyna ze zdjęcia to zaginiona. Jeżeli Tara Calico żyje, ma dziś 48 lat.

Źródło : popularne.pl / JM