Agresywny małżonek podźgał żonę nożem, a gdy kobieta wydała ostatnie tchnienie obciął jej głowę

0
1218

Opis zbrodni, której dokonał, jest wstrząsający. Potem wpadł na szatański plan rozszczelnienia instalacji gazowej i wysadzenia kamienicy! Do takich wstrząsających szczegółów niedzielnej tragedii w Poznaniu dotarli dziennikarze Faktu.

Ofiarą szaleńca padła jego żona Beata J. i czworo innych lokatorów domu, którzy zginęli po zawaleniu się kamienicy. Ratownicy nie wykluczają, że w gruzowisku są jeszcze inne ciała.

Z tego co udało nam się ustalić Tomasz J. od lat terroryzował swoją małżonkę. Brał narkotyki, a potem katował Beatę. Ta w końcu powiedziała dość i zażądała rozwodu. Mąż – sadysta wyjechał do Anglii. Kobieta wierzyła, że w końcu będzie miała spokój i poświęci się wychowaniu syna. Ale mężczyzna niespodziewanie przyjechał do Poznania w ubiegłą sobotę. Doszło do awantury zakończonej zabójstwem Beaty J.

Jak nieoficjalnie dowiedzieli się nasi dziennikarze, kobieta została rozcięta nożem od pasa do mostka, oskalpowana, a na jej czole oprawca wyciął nożem krwawy napis „za zdradę”. Po zabójstwie Tomasz J. najprawdopodobniej rozszczelnił instalację gazową i próbował popełnić samobójstwo. Desperat wysadził w powietrze część kamienicy.

Tomasz J. w ciężkim stanie został przetransportowany do szpitala i przebywa na specjalistycznym oddziale leczenia oparzeń. Ma poparzone ponad 60 proc. ciała, problemy z oddychaniem, jest utrzymywany w śpiączce farmakologicznej, a jego szanse na przeżycie są nikłe.

Śledczy oficjalnie nie ujawniają szczegółów tego dramatu zasłaniając się koniecznością przeprowadzenia sekcji zwłok wszystkich ofiar. Wiadomo, że ciała zabitych są rozczłonkowane i będzie trzeba identyfikować je po DNA, biżuterii albo fragmentach ubrań czy tatuażach. A to może potrwać wiele dni.

– Mieszkańcy przychodzą na miejsce tragedii, pytają o zabitych, o możliwość zabrania rzeczy, a my nie jesteśmy w stanie im udzielić żadnych informacji. Dzień i noc odgruzowujemy rumowisko centymetr po centymetrze – mówi Sławomir Brandt ze straży pożarnej.

Cudem ocaleni z kamienicy zostali tymczasowo zakwaterowani zaledwie kilkaset metrów dalej w hotelu robotniczym.

– Wybiegłem z domu w pidżamie i tylko to mi zostało – mówi Mateusz Krawców (20 l.). To, co przeżyli mieszkańcy kamienicy, zapamiętają do końca życia. – Usłyszałem wielki huk, a później krzyki sąsiadów. Pobiegłem, żeby im pomóc, otworzyłem drzwi ich mieszkania, a tam nie było nic – wspomina Dominik Kukiełka (20 l.). Ocaleni nie wiedzą, którzy z ich sąsiadów nie żyją. – Nie ma Beaty, Daniela, pani Doroty, nie wiemy, co się z nimi stało. Podejrzewamy najgorsze – mówi Kajetan Kietrys (26 l.).

Służby wciąż nie mogą się doliczyć wszystkich zaginionych. W 19 mieszkaniach w kamienicy na stałe mieszkało 61 osób. Ile było feralnego dnia w kamienicy? Nikt nie wie.

Źródło: fakt.pl