Dwa szczeniaki w beczce smoły. Celowe działanie czy nieszczęśliwy wypadek?

0
539

Portale społecznościowe obiegły drastyczne zdjęcia przedstawiające szczeniaka pokrytego w całości smołą. Na chwilę obecną wiele wskazuje na celowe działanie. Jeden ze szczeniaków nie przeżył. Apelujemy do wszystkich, którzy mogą mieć jakieś informacje na temat tego zdarzenia o kontakt z nami pod adresem e-mail: kontakt@sledczy24.pl. Zapewniamy anonimowość. Prosimy o udostępnienie apelu.

17 kwietnia Pani Dorota Szczepaniak zamieściła emocjonalny wpis, w którym opisuje walkę o życie suczki. Suczka rzekomo (według robotników) wpadła do beczki smoły wraz z innym szczeniakiem. Drugiego ze szczeniaków nie udało się uratować, o życie suczki walczy Pani Dorota.

Szczeniaki w smole 1 martwy o drugiego walczę, opiszę wszystko, jak mi się uda oczyścić. Po 4 kostce masła wiem, że to sunia. Udało mi się oczyścić tyłek, wiec mogła się wypróżnić. Widok straszny, ale już nie skomli. – pisze Pani Dorota w poście, który został udostępniony kilkaset razy na Facebooku.

Pani Dorota w rozmowie z dziennikarzami Śledczy24 opowiedziała, jak doszło do tego, że psy trafiły pod jej opiekę.

Dziewczyna, która do mnie zadzwoniła, mówiła, że ktoś im (red. na teren jednej z firm w Białobrzegach) podrzucił suczkę z małymi — mówi kobieta i dodaje — Mała jest zaniedbana, wychudzona i bardzo zarobaczona. Kobieta dodaje ze smutkiem, że nie wie, czy suczka przeżyje.

Kobieta udała się na teren jednej z firm w Białobrzegach (woj. mazowieckie) gdzie dwa szczeniaki (jeden martwy) zostały przekazane kobiecie przez pracowników firmy budującej drogi.

Innego zdania niż robotnicy są mieszkańcy Białobrzegów. W rozmowie z nami zaznaczają, że nie wierzą w żaden nieszczęśliwy wypadek.

– tak, tak ktoś je podrzucił, a potem wzięły drabinę i weszły na tę beczkę i do niej wskoczyły. Co mieli powiedzieć, że to ich psy? To by oznaczało dla nich problemy. – pisze jeden z mieszkańców.

Pani Dorota również apeluje do wszystkich osób dobrego serca, o pomoc finansową na leczenie suczki i podaje numer konta bankowego, na który można przekazywać datki.

„Dorota Szczepaniak
Bank PKO S.A.: 53 1240 5716 1111 0010 2885 0046
PayPal: dorisbgi@op.pl z dopiskiem Darowizna psiaki”