Nie żyje 4-latka, której matka poderżnęła gardło

0
731

Zmarła 4-letnia Wiktoria, która 26 maja br., w Dniu Matki, została zaatakowana przez Katarzynę G. 34-latka najpierw podtapiała córeczkę, a potem podcięła jej nożem gardło. Dziewczynka przegrała walkę o życie. 29 czerwca zmarła w legnickim szpitalu.

Do tych makabrycznych wydarzeń doszło w Dzień Matki na os. Śródmieście w Głogowie (woj. dolnośląskie). Pochodząca z Pabianic 34-letnia Katarzyna G., wraz z córką, przyjechała w odwiedziny do rodziny. Około godz.19, zamknęła się z dzieckiem w łazience pod pretekstem kąpieli 4-latki. To tam doszło do dramatu. Najpierw kobieta podtapiała dziecko, a następnie poderżnęła nożem gardło Wiktorii. Po wszystkim wyszła z łazienki.

Kiedy domownicy, zorientowali się, że dziecko jest nieprzytomne, wezwali policję. Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze wezwali karetkę pogotowia. Matka 4-latki została zatrzymana. Dziewczynka w stanie ciężkim trafiła do szpitala w Legnicy. Lekarzom nie udało się uratować życia Wiktorii. Dziecko zmarło 29 czerwca.

2 lipca odbyła się sekcja zwłok dziecka. 34-latka została aresztowana na trzy miesiące. Grozi jej od 8 lat pozbawienia wolności nawet do dożywocia.