To ona zamordowała swoje córki – 13-miesięczną Laurę i 12-letnią Emilię. Natalia W. z zarzutami

0
1140

Do Sądu Okręgowego w Legnicy wpłynął akt oskarżenia przeciwko Natalii W. oskarżonej o dokonanie zbrodni podwójnego zabójstwa swoich dzieci – 13-miesięcznej Laury i 12-letniej Emilii – podała Prokuratura Krajowa. Kobieta zamordowała córki świadomie. Psychiatrzy nie stwierdzili u kobiety oznak żadnej z chorób psychicznych.

Jak ustalili śledczy badający sprawę, 33-letnia Natalia W. była zameldowana w Lublinie wraz ze swoimi dwoma córkami i konkubentem. Kobieta była zazdrosna o konkubenta, (ojca 13-miesięcznej laury) co było powodem narastającego konfliktu pomiędzy partnerami.
„W dniu zdarzenia oskarżona zmusiła do opuszczenia mieszkania swoją babkę, która przyjechała pomóc w opiece nad dziećmi. Następnie kazała opuścić mieszkanie swojemu partnerowi, który wrócił z pracy z nocnej zmiany. Natalia W., pozostając sama z dziećmi, zaatakowała swoje córki, zadając im wiele ran nożami, po czym podjęła próbę samobójczą” – napisano w komunikacie Prokuratury Krajowej.
Do makabrycznego odkrycia doszło, gdy partner Natalii W. W asyście pracownika MOPS-u i patrolu policji wszedł do mieszkania po wcześniejszym rozwierceniu zamków. Na przedpokoju mieszkania znajdowała się zakrwawiona i z licznymi obrażeniami Natalia W. Obydwie dziewczynki leżały w pokoju na kanapie. 13-miesięczna Laura nie żyła, natomiast 12-letnia Emilia została przetransportowana w stanie krytycznym karetką pogotowia ratunkowego do lubińskiego szpitala. Dziewczynka nie udało się uratować i zmarła jeszcze tego samego dnia.
Podejrzana o morderstwo przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia, która zgadzały się z ustaleniami śledczych badających sprawę. Kobieta natomiast nie potrafiła podać powodu, dla jakiego zamordowała swoje dwie córki. Wstępnie przypuszczano, że kobieta może cierpieć na chorobę psychiczną, lecz przeprowadzona obserwacja psychiatryczna wykluczyła jakiekolwiek objawy choroby psychicznej u oskarżonej. Ponadto stwierdzono, że kobieta była w pełni poczytalna, gdy mordowała swoje córki.
Kobieta za dokonaną zbrodnię może trafić do więzienia na czas nie krótszy niż 12 lat aż do 25 lat pozbawienia wolności, a nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Kopiowanie, powielanie i rozpowszechnianie w całości materiałów bez zgody autora zabronione. Wszystkie materiały prasowe znajdujące się na portalu www.sledczy24.pl są własnością portalu www.sledczy24.pl z siedzibą w 31-044 Kraków ul. Grodzka 42/1, zarejestrowanego w Wydziale I Cywilnym Sadu Okręgowego w Częstochowie pod sygn. akt I Ns Rej Pr 36/17.