Uwielbiały go miliony. Bogdan Sawicki nie żyje. Dziennikarz miał 51 lat

0
582Smutna wiadomość ze świata dziennikarskiego. W wieku 51-lat zmarł uwielbiany przez miliony dziennikarz i prezenter Telewizji Polskiej oraz lektor radiowej Jedynki i Polskiego Radia Bogdan Sawicki. Mężczyzna od pewnego czasu zmagał się z chorobą.

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go, w ten sposób pomożesz nam w rozwijaniu portalu. Dzięki!

O śmierci jako pierwsze poinformowało na swojej stronie internetowej Polskie Radio. Wiadomo, że od dłuższego czasu zmagał się z chorobą nowotworową.
Bogdan Sawicki urodził się 14 października 1967 r. w Białymstoku. Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Na początku lat 90. rozpoczął pracę w Polskim Radiu – początkowo w rozgłośni w Białymstoku, a następnie w Programie I Polskiego Radia, gdzie prowadził audycję „Zawsze 5 po..”. W 1999 r. zaczął pracę w zespole „Inforadia”, w którym prowadził program „News and Talk”.
Sawicki był także lektorem w TVP2, prowadzącym „Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego”, wydawcą programów informacyjnych oraz autorem programu „Odkryj Nowy Świat” w TVP3.
W latach 2000-2002 współpracował z Polskim Radiem Bis. Prowadził tam poranny program „Wstawaj, szkoda dnia” o charakterze informacyjno-edukacyjnym. Pod koniec 2001 r. zaczął prowadzić w TVP 1 codzienny program informacyjny „Agrobiznes”, a od marca 2009 r. współpracował z Radiową Jedynką, gdzie był prowadzącym „Czterech pór roku” i „Lata z Radiem”. W latach 2011-2015 był współprowadzącym plenerowych koncertów „Lata z Radiem”.Źródło: Radio ZET