Dwóch chłopców padło ofiarą księdza. Duchowny molestował ich na obozie w bieszczadach.

0
4306

Ksiądz z jednej z gdyńskich parafii miał dopuścić się molestowania dwóch chłopców, w tym jednego poniżej 15 roku życia. Prokuratura postawiła mu dwa zarzuty. W sobotę sąd zastosował wobec 38-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

– W piątek zatrzymany został ksiądz z jednej z gdyńskich parafii. Usłyszał zarzuty. Mężczyzna miał doprowadzać do tzw. innych czynności seksualnych nastolatka poniżej 15 roku życia, natomiast wobec osoby nieletniej – jednak powyżej 15 roku życia – dopuszczać się miał molestowania poprzez nadużycie stosunku zależności – tłumaczy prok. Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

W piątek, przed sądem przesłuchiwani byli molestowani chłopcy. Wobec zatrzymanego prokurator wniósł o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Jak się dowiedzieliśmy, w sobotę sąd zastosował wobec 38-latka aresztowanie tymczasowe na okres 3 miesięcy.

Znamy też okoliczności czynów, jakich dopuścić się miał aresztowany. Mężczyzna miał doprowadzać do tzw. innych czynności seksualnych nastolatka poniżej 15 roku życia miał w okresie (od czerwca do 5 lipca), natomiast wobec nieletniego powyżej 15 roku życia – dopuszczać się molestowania poprzez nadużycie stosunku zależności (od lutego do 5 lipca). Obu przestępstw – według śledczych – 38-latek dokonywał w Gdyni i w trakcie pobytu na obozie w Bieszczadach.

– Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia – relacjonuje prok. Grażyna Wawryniuk.

Za molestowanie grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia, natomiast za obcowanie płciowe (lub inną czynność seksualną) z małoletnim poniżej lat 15 grozi kara od lat 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: dziennikbałtycki.pl