Dzieci były bite oraz głodzone! Jolanta i Leszek Ż. usłyszeli zarzuty

0
493

W miejscu, które powinno zapewniać dzieciom bezpieczeństwo i domowe ciepło przeżywały one prawdziwy horror. Kilkanaścioro dzieci w różnym wieku było bitych, głodzonych oraz poniżanych. Jolanta i Leszek Ż. usłyszeli zarzuty.

Koszmar, który miał miejsce w Rodzinnym Domu Dziecka w Starogardzie Gdańskim oraz Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Sucuminie trwał przez sześć lat. Jako pierwsi dowiedzieli się o nim reporterzy TVN.

Jak ustalono, dziewczynki były wyzywane od szmat i dziwek, starsi podopieczni byli traktowani jeszcze gorzej, zwracano się do nich bardziej wulgarnie. Dzieci były bite po twarzy i ciele, szarpano je za włosy i kopano, karano za drobne przewinienia. Co więcej, dzieci były głodzone – były karmione najtańszymi produktami i nie dostawały nic do jedzenia pomiędzy głównymi posiłkami. Dzieci żalą się, że dostawały wyłącznie pasztet – kiełbasa była za droga.

Jolanta i Leszek Ż. usłyszeli zarzuty znęcania się nad siedemnastoma podopiecznymi – mają nadzór policji oraz zakaz kontaktu z wychowankami. Muszą także zapłacić 10 tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Grozi im także nawet do 8 lat aresztu.