Ktoś kablem przywiązał kamień do łapy psa, a następnie wrzucił go do rzeki. Policja poszukuje osób, które mogą coś wiedzieć w tej sprawie

0
6163

Mieszaniec amstaffa, suczka, szare umaszczenie, wiek – około 1,5 roku. Z uwagi na rozkład ciała psa, tylko tyle udało się ustalić weterynarzowi. Czworonoga wyłowiono z rzeki z przywiązanym do nogi kamieniem. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniu sprawcy.

Dryfujące zwłoki psa znaleziono w rzece Smortawa, przy moście w Bystrzycy (woj. dolnośląskie) 24 października. Po przyjęciu zgłoszenia na miejsce pojechali policjanci, weterynarz oraz straż pożarna, która wyłowiła z wody martwe zwierzę.

Wyłowiony pies miał przywiązany do tylnej łapy element przewodu elektrycznego, a do niego siatkę z materiałowej plecionki, w której znajdował się duży kamień – informuje Alicja Jędo, oficer prasowy policji w Oławie. Szukają sprawcy Jak ustalił lekarz weterynarii, był to pies rasy mieszanej z amstaffem, maści szarej. Suczka mogła być w wieku 1-1,5 roku. Z uwagi na stopień rozkładu ciała nie ustalono więcej cech charakterystycznych.

Mając powyższe na uwadze, policja w Oławie prosi osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę na temat okoliczności tego bestialskiego czynu, o pomoc w wytypowaniu sprawcy przestępstwa oraz w ustaleniu danych właściciela psa – apeluje Jędo. Kontaktować się w tej sprawie można z prowadzącą dochodzenie sierż. szt. Marta Siomą, tel. 71- 3817252, a także pod numerami 71-3817217 lub 71-3817220.

Źródło: TVN24