Zatrzymany znany ekspert od wizerunku politycznego. Zarzuty dotyczą posiadania treści pedofilskich

0
3961

Piotr T., znany ekspert od wizerunku politycznego, został zatrzymany przez warszawską policję — poinformowało Radio Zet.

Jak podaje na Twitterze dziennikarz stacji Mariusz Gierszewski, T. miał zostać zatrzymany w sobotę wieczorem na zlecenie prokuratury. „Gazeta Wyborcza” informuje, że policja potwierdza, że doszło do zatrzymania, ale podaje inicjałów zatrzymanego. Zatrzymanie w rozmowie z portalem Fakt24 potwierdził też Marcin Saduś, rzecznik prokuratury Warszawa-Praga. – Zatrzymano go w związku ze zdarzeniami z 2015 r. Chodzi o rozpowszechnianie i posiadanie p ornografii z udziałem małoletnich. Czynności nadal trwają – mówi Fakt24 prok. Saduś.

W przypadku Piotra T. chodzi o podejrzenie posiadania i rozpowszechniania treści p ornograficznych z udziałem małoletniego, z prezentowaniem przemocy” – poinformował na Twitterze dziennikarz Radia Zet Mariusz Gierszewski.

Piotr T. jako specjalista ds. wizerunku i marketingu politycznego doradzał wielu polskim politykom. W latach 90. pracował m.in. dla Mariana Krzaklewskiego, później dla Andrzeja Leppera. T. był także konsultantem Janusza Palikota, a przez pewien czas członkiem jego partii.

Źródło: WPROST, Radio Zet